Haber

Kılıçdaroğlu: Hayır diyene oy verirseniz iki elim de yakanızda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Meclis’te yapılacak Akbelen görüşmeleri hakkında konuştu. Akbelen halkına seslenen Kılıçdaroğlu, “Hayır diyene oy verirseniz iki elim de yanınızda olur” dedi.

” TOPRAK OLMAYAN YERDE VATAN OLMAZ”

Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, bugünün Meclis için özel bir gün olduğunu söyledi. Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen ilçesindeki maden sahasında vatandaşların arazilerine sahip çıktığını belirten Kılıçdaroğlu, “Toprağına sahip çıkıyorsan bil ki vatanına sahip çıkıyorsun. Toprak vatandır, orda vatan olmaz. toprak değil, ağacını, bahçeni ve ormanda yaşayan canlıları koruyorsun.” değerlendirmesini yaptı.

TARAFLARIN VEKİLLERİNE DAVET

Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerin ‘vicdanlı vekillerini’ Akbelen’i görmeye davet eden Kılıçdaroğlu, kendisinin gördüklerini ve duyduklarını görmelerini ve duymalarını istediğini söyledi.

“TARLA MESELESİ VATAN MESELESİDİR”

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Meclis Genel Kurulu’nda bu çağrıyı yapacaklarını belirterek, Cumhur İttifakı partilerinin milletvekillerinin Genel Kurul salonuna gelmeyip koridorda bekleyeceklerini, çoğunluk sağlanırsa mecliste çoğunluk sağlanacağını savundu. Meclise girip ‘hayır’ oyu verecekler.

“‘HAYIR’ DİYENE OY VERİRSENİZ, ELİM SİZİN ÜZERİNDE OLACAK”

Kılıçdaroğlu, ‘hayır’ diyenlere oy verenlerin elinin iki yanında olacağını belirterek, ‘Ağaçları seven, kurdu seven, kuşları seven, toprağını seven, vatanını seven buna ‘hayır’ diyemez. Bu sıradan bir olay değil, sıradan bir olaysa sorun yok itiraz edin, ‘Abi ben buna katılmıyorum’ deyin. Ama bu bir toprak sorunu, bir vatan sorunu, bir su sorunu, bir hava sorunu.” sözlerini kullandı.

Kömür işleyecek santrallerde filtrelerin yetersiz kalması durumunda yaşanacak aksiliklere değinen Kılıçdaroğlu, “Bu nedenle sizlerin hak ve hukukunu savunmak benim dostlarım ve tüm vatanseverlerin ortak görevidir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu