Haber

Yabancı Hayır Kurumları Hatay’da Depremzedelere Yardım Ediyor

Depremin vurduğu Hatay’a yardım amacıyla gelen yabancı uyruklu 25 kişi, aşevinde yemekten tabağa birçok hizmet vererek depremzedelerin yüreklerine dokunuyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Dünyanın her yerinden yardımcılar harap olmuş şehre akın etti. Antakya ilçesine bağlı Küçükdalyan Mahallesi’nde de hizmet veren aşevinde 12 Çinli, 5 Amerikalı, 3 Avusturyalı ve 5 Alman hayırsever depremzedelere yardım ediyor. Yardımcılar gerektiğinde yemek dağıtır ve yeri geldiğinde bulaşıkları yıkar.

“Çin’den biriyle tanıştım, Hongkong, Amerika, Avusturya ve Avustralya’dan insanlar var”

Depremzedelerden Akif Yaşar, dünyanın dört bir yanından gelip onlara hizmet eden insanlara şükranlarını ifade ederek, “Dış ülkelerden gelen insanlar burada bize hizmet ediyor. Devletimizin desteğiyle. Sağolsunlar. Gelip burada hizmet veriyorlar.Uzun zamandır burada yemek yiyoruz.Çin’den insanlarla tanıştım, Hongkong,Amerika,Avusturya ve Avustralya’dan gelenler var” dedi.

Aşevindeki yemeklerin iyi olduğunu belirten Sebahattin Cemal, “Yemekler çok güzel Rabbim razı olsun. Buraya daha çok kişi gelse daha uygun olur. Burada yemek yapan yabancılar ve yerliler var” dedi. dedi. – HATAY

aricakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu